Sprievodca spokojnej ženy

Ako vybrať správnu veľkosť podprsenky

Nákup cez internet je veľmi pohodlný a pre mnoho z nás príjemnejší než nakupovanie v obchodoch. Keď ide ale o spodnú bielizeň, a to najmä o podprsenku, môžeme zneistiť pri voľbe správnej veľkosti. Ako si vybrať veľkosť podprsenky u nás na eKAPO? A ako zvoliť takú, ktorá sa vám bude dobre nosiť?

Ako to je s veľkosťami

V našom obchode nájdete dámske podprsenky od mnohých výrobcov v mnohých veľkostiach. A každý z týchto výrobcov má svoje strihy a každý materiál je inak pružný a poddajný.

Pripravili sme pre vás tabuľku veľkostí a návod, ako sa správne zmerať. Dôležité pri výbere nie je písmenko, ktoré vám vyjde, ale skôr vaše miery a to, na čo ste zvyknutá. Dôležitá nie je veľkosť podľa tabuliek. Dôležitá ste vy a váš pocit, aký pri nosení bielizne máte. Ak máte rada veľkosť XXL a cítite sa v nej dobre, neškrťte sa vo veľkosti M len preto, že vám vyšla v tabuľke. Vyberte si proste takú bielizeň, na ktorú ste zvyknutá.


„Verte sama sebe a keď budete váhať, oslovte nás – bielizeň si vezmeme do ruky, premeriame a vaše otázky zodpovieme.“

- Ing. Iva Turečková, zakladateľka eKAPO

Ako na pohodlnú podprsenku

  • Dôležitý je obvod podprsenky, aby vás neškrtila a neťahala.
  • Je dobré, aby podprsenka sedela, a zároveň nemusela byť príliš utiahnutá.
  • Nemala by ste mať pocit, že si musíte podprsenku popoťahovať a upravovať.
  • Dámam s bujnými vnadami tiež odporúčame širšie ramienka, aby sa vám zbytočne nezarezávali.

Košíčky zvoľte podľa toho, aké vám sú pohodlné a príjemné. Niektoré dámy majú radšej plné a vystužené košíčky, iné dávajú prednosť podprsenkám úplne nevystuženým a bez kostíc. A tak je to v poriadku. Najdôležitejšie je totiž vaše pohodlie.

Vyberte si svoju podprsenku

Podprsenky pre dámy
plné tvary

Podprsenky bez výstuže
s kosticami alebo bez nich

Zosilnené a push up
podprsenky