951 169 453
Po-Pá 7:30 - 15:00

Nákupný košík

Zvoľte menu: EUR


Úvod Magazín Ako vybrať správnu veľkosť podprsenky

Ako vybrať správnu veľkosť podprsenky

Potrebujete poradiť s výberom podprsenky? Napíšte nám

Vyberte si pohodlnú podprsenku, ktorá vám bude sedieť. Pripravili sme pre vás návod, ako krok po kroku jednoducho zmerať správne miery.

Návod na určenie veľkosti

1. Začnite zmeraním obvodu hrudníka pod prsiami. Merajte najlepšie pri výdychu, aby bol obvod podprsenky pevný. Meter by nemal byť prevesený, ale mal by pevne obopínať hrudník.

2. Od nameraného čísla odpočítajte 2-3 cm a číslo potom zaokrúhlite na celé centimetry. Tým zistíte obvod podprsenky. Pokiaľ teda nameriate 85 cm, potrebujete podprsenku s obvodom 80 cm.

3. Veľkosť košíčka merajte v mierne vystuženej podprsenke, nikdy bez nej. Metrom v úrovni bradaviek, kde sú prsia najväčšie, zmerajte obvod hrudníka. Ani tu nesmie byť meter prevesený, košíček ale merajte pri miernom nádychu.

4. V tabuľke veľkostí zistíte svoju veľkosť košíčka.

5. Až vám podprsenka príde, skontrolujte, či všetko sedí, tak ako má. Pokiaľ ste sa netrafila, môžete tovar do 30 dňov vrátiť a objednať si iný.

Měření obvodu hrudníku pod prsy Měření velikosti košíčku v úrovni bradavek

Ako vyzerá správna podprsenka

V prvej rade sa zamerajte na obvod podprsenky. Ten by mal byť pevný, aby váhu poprsia neniesli ramienka. Pod podprsenku by v mieste na chrbte malo byť možné dať maximálne 2 prsty. Táto zadná časť podprsenky sa zároveň nikdy nesmie vysúvať hore. Nemala by ste mať pocit, že si musíte podprsenku neustále popoťahovať či inak upravovať. Kostica by mala presne lemovať prs a dokonale ho tak obímať. Končiť by mala na úrovni podpazušnej jamky. Myslite tiež na to, že podprsenka časom povolí a trochu sa tak zväčší jej obvod. Mala by ste byť teda schopná ju už pri prvom oblečení zapnúť na prvé háčiky. Pozornosť venujte i ramienkam, ktoré by mali byť dostatočne široké a nemali by sa nepríjemne zarezávať. Správne zvolenú veľkosť samotného košíčka poznáte tak, že presne kopíruje íiniu prsa, ktoré z neho nemôže pretekať. Košíček by ale nemal ani odstávať.

Určenie správnej veľkosti nepodceňte. Podprsenka má vplyv nie len na vzhľad poprsia, ale tiež na váš postoj. Nevhodne zvolený typ a veľkosť tak môžu zapríčiniť i radu zdravotných problémov. S výberom vám preto radi pomôžeme.


Neviete, akú podprsenku vybrať? Ozvite sa nám

Položky označené (*), sú povinné

Vaše osobné údaje nie sú nikde zaevidované a spĺňajú požiadavky GDPR

© 2021, SLK Trade s.r.o. – všetky práva vyhradené

Prehlásenie o prístupnosti | Podmienky použitia | Prehlásenie o ochrane osobných údajov | Mapa stránok

eBRÁNA | B2C Brána |

Zobrazit mobilní verzi

Preskočiť na začiatok stránky